Дозвіл на установку вивіски Київ та область

Згідно із законодавством вивіска – це конструкція на якій розміщують інформацію про підприємство, організації, що знаходиться всередині будівлі. Розташовується поруч з входом. Виконується як об’ємної, так і плоскою. Конструкції кріплення вивіски можуть бути різними. Вивіска має на меті подати як інформацію, так і рекламу. І в цій статті піде мова про дозвіл на установку вивіски в Києві та області.

Лайтбокси замовити у Рекламайстер. Лайтбоксы - наружная реклама, вывески - заказать лайтбокс - рекламно-производственная компания "Рекламастер". ☎ +38 (044) 360-69-36 ✓ опыт 16 лет ✓3000 довольных клиентов ✓ работа под ключ

Інформаційна табличка і вивіска в чому відмінність

Вивіска – це все ж таки реклама, а ось інформаційна табличка рекламою не вважається. То яку ж інформацію і де можна розташувати, що б це не було рекламою і не вимагало дозвільної документації на розміщення рекламного засобу (дозвіл на рекламу):

по розміщенню:

 • на внутрішній поверхні вітрини власного або орендованого приміщення
 • на зовнішній поверхні споруди не вище першого поверху
 • на зовнішній поверхні будинку, на поверсі, де знаходиться приміщення
 • біля входу в приміщення

за інформацією:

 • інформацію про особу і профілі його діяльності
 • зареєстрований знак для товарів або послуг
 • час роботи

 

Законодавство з питання Вивісок та інформаційних табличок

Відповідно до статті 16 Закону про рекламу в Києві діє Порядок розміщення зовнішньої реклами в м Києві, затвердженого розпорядженням Київської міської держадміністрації № 1100 від 23 серпня 2007 року. Порядок же регламентує окремо розміщення рекламних конструкцій та розміщення вивісок або табличок.

У частині 7 пункту 1.3 Порядку, вивіска чи табличка – інформація про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, профілі його діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), про час роботи, – розміщені на внутрішній поверхні (у вітрині) власного чи орендованого особою приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди, не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи орендоване особою приміщення, біля входу в таке приміщення.

Закон про рекламу, частина 6 статті 9, визначає поняття вивісок або табличок. Закон вказує, що вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, розташована на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою.

Як видно з наведеного вище, в законі нічого не сказано про інформацію про фізичну адресу, інтернет сайт, e-mail і навіть про номери телефонів в ньому той же немає нічого.

Тому, щоб Ваша вивіска не підпадають під категорію “зовнішня реклама” – не потрібно вказувати інший інформації, крім тієї, що в ч.6 ст. 9 Закону України «Про рекламу».

Інакше, вивіска із зазначенням будь-, що не обумовленої вище, інформацією вважається зовнішньою рекламою та потребує отримання відповідного дозволу.

Зовнішня реклама – вивіска, отримання дозволу

Підставою для розміщення реклами буде дозвіл на розміщення реклами, виданий органом місцевого самоврядування, тобто Київською міською радою.

Міськрада Києва обмежив розміщення зовнішньої реклами. Київрада затвердила концепцію розвитку зовнішньої реклами, яка істотно обмежила розміщення зовнішньої реклами в столиці і заборонила рекламу в історичному центрі столиці.

Згідно з правилами розміщення зовнішньої реклами забороняється розміщувати рекламні засоби:

 • на пішохідних і велосипедних доріжках, алеях, розподільних смугах шириною менше 2 м;
 • ближче 10 м до перехресть вулиць та пішохідних переходів і зупинок;
 • ближче 20 м до транспортних розв’язок;
 • ближче 50 м до залізничних переїздів.

Також в розміщенні рекламних конструкцій повинен використовуватися радіальний підхід з відстанями від 40 до 150 м в залежності від розміру конструкцій: між найменшими форматами, сітілайти, 40 метрів і так далі до 150 метрів між великими форматами.

У нульовий зоні реклама заборонена взагалі. До таких зон віднесені не тільки історичний центр міста, а й транспортні розв’язки, ряд парків, бульварів і т.п.

Ви можете уточнити у нас, у рекламно-виробничої компанії Рекламастер, під яку зону потрапляє Ваше розміщення і отримати безкоштовний експрес-аудит можливості розміщення зовнішньої реклами для ваших умов. Отримати компетентні консультації. Ми професійно не тільки виробляємо зовнішню і інтер’єрну рекламу, але і маємо сертифікат на підготовку конструкційних рішень і професійних фахівців, компетентних в оформленні дозволів на розміщення зовнішньої реклами.

Схеми розміщення реклами на території міста Києва, приділено особливу увагу безпеці пішоходів і водіїв – рекламні конструкції не повинні перешкоджати пішохідному руху і перекривати знаки дорожнього руху, розміщуватися в місцях концентрації ДТП.

Згідно з правилами елементами об’єктів благоустрою, які використовуються як рекламоносій, вважаються:

 • урна (розмір рекламного поля не більше 0,5 м2);
 • лава (розмір рекламного поля не більше 0,5 м2);
 • громадська вбиральня (розмір рекламного поля більше 4,32 м2);
 • собача вбиральня (розмір рекламного поля не більше 0,5 м2).

Головні вимоги до цих елементів: рекламоносій не повинен перешкоджати вільному руху пішоходів. Ці елементи благоустрою можуть бути встановлені операторами рекламного ринку.

Важлива вимога до вивіски – площа не може перевищувати 3 квадратних метра для НЕ історичного ареалу та до 0,5 метрів квадратних для історичного ареалу. Інакше її демонтують.

Звичайно, 0,5 метра квадратних часто буває дуже мало, і вихід з цієї ситуації є – це об’ємні букви.

Перед установкою вивіски необхідно виготовити проект розміщення вивіски – конструктивне рішення, який буде відповідати вимогам закону та Правил розміщення реклами в місті Київ.

Проект розміщення вивіски необхідно узгодити в КМДА. Якщо установка вивіски планується в межах історичного центру м. Києва, потрібно додатково узгодити його з правлінням охорони історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини.

Вимоги до розміщення вивіски

Щоб вивіску не довелося демонтувати, перш за все вона не повинна викликати негативних емоцій у громадян Києва і гостей. Тобто вона не повинна ображати ні національні почуття ні почуття гідності. Ще одна не мало важлива вимога – гармонійний вигляд в навколишньому екстер’єрі та інтер’єрі. Колірна гамма повинна не сильно відрізнятися від оточення. Звичайно, є такі елементи, як логотип і корпоративні кольори. Але чиновники міста Києва для збереження історичної та архітектурної цінності вимагають навіть від корпорацій і організацій зі світовим ім’ям проекти вивісок, які буде відповідати і вписуватися в загальний вигляд фасаду будинку.

У разі розміщення вивіски на фасаді будівлі або споруди заборонено пошкоджувати елементи архітектурного оздоблення.

У разі, якщо на фасаді будівлі вже розміщено багато вивісок, – міські чиновники можуть так само відмовити від дозволу на розміщення вивіски. Це очевидний аргумент не затягувати з отриманням дозволу.

Стиль архітектури і стиль вашої вивіски повинні бути єдині, вони повинні виглядати як єдиний образ будівлі.

Консольні конструкції рекламних носіїв, які розміщуються на фасадах будівель встановлюються на висоті не менше 2,5 метрів, на однаковому рівні з іншими консольними вивісками і виступати від стіни не більше ніж на 1 метр.

Як відомо місто Київ розділений на зони історичного ареалу. Саме тому, при розміщенні зовнішньої реклами в Києві, рекламні засоби на фасадах будівель і споруд в межах території історичної забудови рекомендується виконувати з природних або близьких до них матеріалів (бронза, латунь, кераміка, смальта, цінні породи дерева, камінь, художнє і вітражне скло ).

Потрібно розробити проект – конструктивне рішення

Як вище вже згадувалося, ще до установки вивіски або інший зовнішньої реклами, замовник повинен отримати конструктивне рішення на розміщення рекламного засобу. Зазвичай цю роботу виконує спеціалізоване підприємство або сертифікований фахівець. У компанії Рекламастер Ви можете замовити таку послугу. Наш сертифікований фахівець розробить для Вас таке рішення або проконтролює правильність Вашого і затвердить.

Дозвільна документація – проект вивіски повинен містити:
 • Назва, де вказується найменування суб’єкта господарювання та місце розміщення вивіски;
 • Згода управління архітектури;
 • Згода управління охорони історичного середовища м. Києва (в разі розміщення в історичній частині міста)
Також проект повинен містити:
 • Кольоровий ескіз (М 1: 5, М 1:10) з основними розмірами, кресленнями вузлів кріплення.
 • Зразки шрифтів, якими буде здійснено напис і образотворчих елементів.
 • Назви матеріалів конструкції.
 • Візуалізація місця, де буде розміщена конструкція.
 • Найменування особи виконавця, який розробляв проект, його адреса, контактний телефон; назва організації замовника; дату виконання проекту.

Документи для узгодження вивіски

Щоб узгодити проект вивіски, необхідно подати в управління «Дозвільний офіс» КМДА наступні документи:

 1. Заяву, адресовану управлінню архітектури департаменту містобудування
 2. Проект вивіски з відповідними додатками
 3. Копія документа на право власності або право користування приміщенням, де здійснює діяльність підприємство. Якщо таких власників кілька і вивіска поширюється на їх частину, узгодження від цих власників також
 4. Виписка з ЄДР про суб’єкта господарювання
 5. Якщо вивіска на іноземній мові, ще слід також представити свідоцтво про реєстрацію торгової марки. Якщо його немає, то може мова вивіски може бути тільки українська.

Після подачі всіх необхідних документів, буде призначено засідання робочої групи.

Робоча група, після розгляду поданих заяв, може прийняти одне з таких рішень:

 1. узгодити проект вивіски, при відсутності будь-яких зауважень до проекту;
 2. із зазначенням зауважень направити проект на доопрацювання.

У разі погодження проекту вивіски, його направляють в КП «Адміністративно-технічне управління», який зобов’язаний внести відомості про нього в загальноміський реєстр вивісок. Після внесення інформації до реєстру, підприємство отримує зареєстрований проект вивіски в дозвільному офісі і може приступати до її встановлення.

Описані вище відомості лише верх айсберга, тієї великої роботи, яку необхідно зробити для того щоб отримати дозвіл на вивіску і почати платити за неї податок.

Але це та робота, без якої немає законного способу розміщення зовнішньої реклами. Не всі готові пройти цей шлях самостійно, поодинці.

Ми готові допомогти на будь-якому з етапів оформлення дозвільної документації. З усіх питань комплексного супроводу встановлення вивіски звертайтеся до юристів Рекламастер. Ми відкриті до діалогу і навіть надаємо безкоштовні консультації. Зателефонуйте або залиште свій номер в формі і ми Вам обов’язково зателефонуємо.
Замовити виробництво вивіски, створити лайтбокс на замовлення, виготовлення будь якої зовнішньої реклами, рекламних носіїв та внутрішньої, інтер’єрної реклами.