Словник термінів

Акрил (acrylic) – термопластичний полімер, виготовлений на основі синтетичної смоли. Використовується для покриття поверхні. Переваги: зносостійкість, міцність, еластичність, водонепроникність.

Арка – рекламна поверхня, що має зовнішнє підсвічування. Розташовується над проїжджою частиною автодоріг. Переваги: розміщаються на великих магістралях, добре проглядаються здалеку, привертають увагу своїми розмірами й підсвічуванням.

Банер (банерна тканина, банере полотно) – Походить від англійського слова banner – розтяжка, прапор,. Банер представляє із себе вінілове полотно з покриттям для сольвентного друку, армоване поліестеровою ниткою. Часто використовується в зовнішній рекламі. Переваги: довговічність, міцність.

Басорама – рекламна панель із підсвічуванням, яке встановлюється на даху будь-якого транспортного засобу.

Біллборд (billboard, bigboard, бігборд, щит) – рекламний щит. Термін походить із Америки. Більш 100 років тому компанії орендували площу для рекламних оголошень на дерев’яних дошках, або «біллах», звідси й відбувається термін «біллборд». Переваги біллбордів: великі розміри, видимі здалеку. З підсвічуванням або без. Найпоширеніші розміри біллбордів в Україні – 3х6 м і 3х12 м.

Блюбек (англ. blue back) – просочений клеєм спеціальний водостійкий папір. Має зворотну сторону блакитного кольору. Застосовується для друку постерів.

Брандмауер (брендмауер, brandmauer) – Рекламна конструкція, розташована на стіні будинку. Великі щити, розташовані на стінах, також належать до брандмауерів. Виробляються з банерного полотна, акрилових листів, металевих листів і т.і.

Переваги: великий розмір, розміщаються практично в будь-якій частині міста, у тому числі й в історичному центрі.

Розміри брандмауерів можуть бути самими різноманітними, це залежить від величини стіни й фінансових можливостей фірму-рекламодавця.

Беклайт (backlight) – рекламна конструкція у вигляді короба. Із внутрішнім підсвічуванням лампами денного світла. Зображення для беклайтів друкується на просвітній тканині, яка натягається на лицьову сторону. А всі комплектуючі, включаючи підсвічування, ховаються усередину корпусу.

Вітрина – Ящик, шафа або вікно, що мають скляне облицювання. Призначення: для виставки різних предметів у торговельний точках або на виставках.

Вивіска – один з видів зовнішньої реклами, що представляє собою конструкцію будь-яких розмірів. З підсвічуванням або без нього. Зміст: логотип, назва й сфера діяльності компанії. Несе в собі елементи фірмового стилю – корпоративні кольори, дизайн, шрифти. Вивіски звичайно розміщаються на фасаді будинку перед входом. Переваги: видно здалеку, представляє компанію й стиль діяльності компанії, приваблює потенційних клієнтів.

Газосвітлова реклама – вивіски, табло, щити, написи, в оформленні яких застосовані неонові трубки, що світяться. Розповсюджений вид реклами для ресторанів, кафе, барів.

Гиммик – спеціальний прийом в рекламі, метою якого є привертання уваги потенційних клієнтів до новинок. Необхідні точки акценту уваги покупця створюються за допомогою яскравих вітрин, рекламних щитів, знижок, акцій, конкурсів і т.і.

Гірлянда – конструкція з різною кількістю світлодіодів, розташованих на одному проводі. Часто використовується для прикраси дерев і будинків у святкові дні або в дні проведення рекламних заходів. Переваги: святковий вид у будь-який час доби, залучення додаткової уваги за рахунок динамічності й різних кольорів.

Клаттер (англ. пробка) – Занадто велика щільність різноманітних рекламоносіїв на одній рекламній площі, яке приводить до зниження запом’ятовуємості реклами.

Козирок – навісна конструкція, яка кріпиться на фасаді будинку над входом або над вікнами. Переваги: формування позитивного іміджу компанії за рахунок креативних конструкцій, що запам’ятовуються.

Комплексне рекламне оформлення фасаду – оформлення фасаду будинку (або його частини) у єдиному корпоративному стилі. Особливо привертає увагу така, що створена професійними дизайнерами. Виробляється з урахуванням індивідуальних особливостей конкретного будинку, його освітленості, влучення прямих променів сонця, вітру і т.і.

Контражур (Контрове світло) – декоративне підсвічування, яке кріпиться на тильній частині вивіски. Переваги: має неповторний ефект, що чарує. Для створення ефекту «контражур» найчастіше використовують неонові трубки, світлодіодні стрічки, дюралайти (гнучкі світлові шнури зі світлодіодами й мінілампочками).

Дахова установка – іміджеві конструкції, що розташовуються на даху будинки. Можуть бути з підсвічуванням. Переваги: престижний вид реклами. Розміщення ексклюзивної дахової установки дозволяє компанії-рекламодавцеві заявити про себе, як про процвітаючу фірму, яка планує довго бути присутньою на ринку.

Лайтбокс (lightbox) – плаский світловий короб із внутрішнім підсвічуванням. Розміри можуть бути різноманітними. Зображення кріпиться на акрилову поверхню.

Магістральний щит
– окремо розташований на власній опорі 2 х-сторонній щит. Звичайно розміщається уздовж автомобільних трас. Часто використовується для масштабних рекламних акцій. Основні розміри рекламних щитів: “біллборд” – 3х6 м. “суперсайт” – 5х10 м або 5х15 м. Висвітлення проводиться за допомогою винесених металогалоїдних прожекторів.

Маркіз – рекламоносїї у вигляді навісів (козирків) на м’якій або твердій основі з розміщеною на них інформацією про фірму. Або рухливі навіси над вікнами для захисту від сонця.

Зовнішня реклама (наружка, оутдор, outdoor) – будь-яка інформація, яка розповсюджується з метою прямого або непрямого одержання прибутку або повідомлення про масові кампанії (вибори, акції й т.і.). Розміщаються на конструкціях, які знаходяться на відкритому просторі. А також – на фасадах будівель, спорудженнях або над проїзною частиною. Розрахована на пішоходів, водіїв, пасажирів. Основні рекламоносії: лайтбокси, білборди, сітілайти, беклайти й брандмауери.

Неон (неонова реклама, неонові трубки) – будь-які рекламні конструкції, виготовлені із застосуванням неонових світлових трубок.

Оракал (oracal, оракальна плівка) – самоклеюча вінілова плівка. Широко використовується в зовнішній рекламі. Переваги: простота в застосуванні, довговічність, влагостійкість, великий спектр кольорів.

Об’ємні букви – вид зовнішньої й інтер’єрної реклами. Виготовляються з різних металів (сталь, латунь, мідь і т.і.). Можуть бути пласкі або об’ємні, з підсвічуванням або без. Підсвічування буває зовнішнім або внутрішнім. Внутрішнє підсвічування може бути фронтальним або створювати ореол світіння навколо літер (контражур).

Панель/кронштейн – в основному 2 х-стороння конструкція, яка складається зі світлових коробів різних розмірів і форми. Дана конструкція встановлюється перпендикулярно фасаду будинку або на опорах вуличного освітлення.

Перетяжка (транспарант) – рекламоносій розміщується над проїжджою частиною й знаходиться в полі зору пасажирів і водіїв. Друкується на баннерній тканині. Переваги: оптимальний спосіб привернути увагу до послуг, які надає компанія. Буває однобічна й двостороння.

Пілон (або сіті-формат, city-формат) – конструкція прямокутної форми й розмірами 1,2х1,8м.,що установлена на низькій опорній ніжці на тротуарі. Може бути з підсвічуванням.

Плоттер – обладнання, що підключається до комп’ютера для одержання зображення на різних носіях. Різняться: що малюють, ріжуть, струминні, пір’яні і т.д. Переваги: широко використовується у виробництві елементів зовнішньої реклами.

Плоттер УФ, який пропонує Рекламастер для продажу, має наступні характеристики: максимальний розмір друку 3000*2000*100мм. Цей плоттер друкує на пінопласті, ПВХ, кераміці, склі, плексигласі, дереві, металі, рекламному баннері, шкірі, акрилі і т.п.

Призматрон (prismavision, призма) – рекламна площина, яка являє собою несучу раму. У ній установлено 56 шт. алюмінієві призми, які синхронно обертаються через визначені проміжки часу. Це дозволяє розмістити на одній конструкції 3 різних рекламних макета. Можуть бути з підсвічуванням або без.

Розтяжка – смуга матерії, натягнута від будинку до будинку. Синонім – перетяжка.

Роллер – рекламна конструкція, призначена для динамічного показу реклами. Має систему протягання рекламних баннерів по вертикалі. Час демонстрації одного рекламного макета варіюється від декількох секунд до двох хвилин. Може мати внутрішнє підсвічування рекламних площ.

Світловий короб – рекламна конструкція, яка має внутрішнє підсвічування. Буває однобічною, двосторонньою й т.і.

Світлова тумба – рекламоносій у вигляді тумби, обов’язково із внутрішнім підсвічуванням. Рекламний макет міститься під скло й закріплюється на прозорій основі за допомогою затискачів.

Сітілайт (city-light, citylight, сіті-лайт) – розповсюджений вид рекламоносіїв. Має дві рекламні сторони й внутрішнє підсвічування. Компактні розміри сітілайтів дозволяють установлювати їх уздовж автомобільних магістралей, у пішохідній зоні. Розповсюджені розміри: 1,2х1,8м. і 1,2х2,4 м.

Стела (стелла) – висока рекламна конструкція, яка встановлюється в безпосередній близькості до об’єкта реклами. Являє собою вертикальну об’ємну тривимірну конструкцію розмірами до 30 метрів. Форма стели може бути як прямокутна, так і креативна (стрілки, інформаційні блоки, круглою і т.і.). Можлива наявність знімних панелей.

Суперсайт – великоформатна конструкція із зовнішнім та/або внутрішнім підсвічуванням. Популярні розміри – 12х5м., 15х5м. Конструкція видна здалеку й привертає увагу потенційних клієнтів у будь-який час доби.

Рекламна табличка – плоский виріб невеликих розмірів ( до 1 м2.). Виконується із пластику, сталі, латуні або міді. Текст наноситься методом травлення, аплікації, або фрезеруванням. Звичайно розташовуються поруч із вхідними дверима в офіс, торговельну точку і т.д.

Тролл – двостороння прямокутна конструкція із внутрішнім підсвічуванням. Розміщається на виносній штанзі уздовж автомагістралей. Являє собою світловий короб з полікарбонату на металевій рамі. Рекламна інформація наноситься на лицьову площину короба.

Покажчик – розміщаються в місцях з більшими транспортними або пішохідними потоками. Розмір часто залежить від розміру дорожнього знака. Переваги: потрапляють у зону пильної уваги водіїв, тому що перебувають у безпосередній близькості до дорожніх знаків.

Штендер (павук) – виносна конструкція довільного розміру, має звичайно дві площини. Виконана у вигляді розкладного будиночка. Зображення наноситься на поверхню шляхом наклеювання оракалу. Штендер виготовляється з різних матеріалів: метал, пластик, дерево й т.і.